×

Kongresni uredi budućnosti: stratezi, facilitatori, stručnjaci i komunikatori

Objavljen je novi izvještaj Strateškog saveza nacionalnih kongresnih ureda Europe o budućoj ulozi nacionalnih kongresnih ureda
Kongresni uredi budućnosti: stratezi, facilitatori, stručnjaci i komunikatori
Foto: Strateški savez nacionalnih kongresnih ureda Europe

Strateški savez nacionalnih kongresnih ureda Europe objavio je izvještaj „Uloga i svrha kongresnih ureda u budućnosti“, pružajući zajedničku viziju kongresnog ureda budućnosti i vizionarski putokaz za daljnji razvoj uloge kongresnih ureda u nadolazećem desetljeću.

Kao svojevrstan inicijator dijaloga cjelokupne svjetske kongresno-incentive industrije nakon pandemije Covid-19, ovaj izvještaj identificira glavne uloge koje će definirati nacionalne kongresne urede u budućnosti, izazove s kojima se treba uhvatiti u koštac kako bi se stvorila održiva vrijednost, nove igrače i etablirane partnere s kojima će nacionalni kongresni uredi u budućnosti surađivati te ključne kvalifikacije i vještine potrebne za napredak u nadolazećim godinama.

Četiri glavne uloge nacionalnog kongresnog ureda

Istražujući buduće potrebe tržišta i dionika kongresno-incentive industrije, koje će utjecati na ulogu i svrhu nacionalnih kongresnih ureda, savez s 28 nacionalnih organizacija članica istaknuo je četiri ključne uloge kongresnih ureda budućnosti:

  1. Strateg - postavljanje dnevnog reda i osiguravanje strategije za industriju događanja
  2. Facilitator - olakšavanje veza između širokog spektra zajednica i sektora
  3. Edukator - pružanje stručnog znanja svim dionicima
  4. Komunikator - služi kao komunikacijska platforma na više razina

Kombinirajući snagu sve četiri uloge i svrhe nacionalni kongresni uredi će biti u jedinstvenoj poziciji da pomognu u navigaciji kongresne industrije kroz nadolazeće desetljeće.

Obnova kongresno-event ekosustava kroz postojeća i nova partnerstvaDefinirajući izazove i prilike u bližoj (do 2024.), ali i daljoj (do 2030.) budućnosti, izvještaj naglašava kako bi nacionalni kongresni uredi trebali poslovati na održiviji način i stvarati dodatnu vrijednost kroz redefiniranje odnosa s postojećim dionicima, ali i nove odnose i suradnju. Kao potencijalne nove dionike ističu istraživačke, akademske i obrazovne organizacije, korporacije, start-upove, međunarodne i nadnacionalne političke organizacije kao što su Europska unija i građanske organizacije Ujedinjenih naroda, nevladine organizacije, grupe građana i sami građani.

Nove vještine i znanjaU svom prijelazu na buduće uloge i svrhe, kongresni uredi će morati pokazati niz novih vještina i kompetencija među svojim članovima tima. U izgradnji novih kapaciteta i usvajanju novih područja stručnosti, moći će stvoriti osnovu za svoj održivi razvoj i za uspješno izvršavanje misija na strateškom planu.

Pored seta „tvrdih“ vještina koje pokrivaju buduće potrebe u domenama strategije, politike, tehnologije i komunikacija, nacionalni kongresni uredi će imati koristi usredotočujući se na specifične „meke“ vještine kao što su poslovanje usmjereno na korisnika i čovjeka, agilnost, fleksibilnost i otpornost, koje će pozitivno utjecati na rezultate i kulturni razvoj unutar i izvan organizacija.

Cijeli izvještaj možete pogledati ovdje.